ABA, müşterilerini dikkatli olmaları ve kendilerini çevrimiçi dolandırıcılardan korumaları konusunda uyarıyor

ABA Bank, Kamboçyalılar için, özellikle dijital nesil için popüler bir bankadır ve mobil uygulamalar (ABA Mobil Uygulamalar) aracılığıyla Hesaptan hesaba para aktarmak, mağazalarda alışveriş yapmak, yiyecek için ödeme yapmak ve çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanılır.
Aynı zamanda geçmişte bazı kullanıcıların bir miktar para kaybederek dolandırıcılar tarafından aldatıldığı gözlemlenmektedir. . Bunu gören Techkhmer ekibi, İnternette de çevrimiçi dolandırıcılık ve kendinizi nasıl koruyacağınızla ilgili makaleler de yayınladı. Aynı zamanda ABA Bank, önemli bilgileri toplamak için banka tarafından gönderilen sahte e-postalar hakkında müşterilerini bilgilendiriyordu. Nisan 2019’daki kullanıcıların sayısı.

Ancak 2021’in sonunda ABA Bank, müşterilerine dikkatli olmalarını ve güvende olmalarını hatırlatmak için web sitesinde de bir yayın yayınladı. Hesaplarında ABA Bank’tan olduğunu iddia eden bir mesaj veya telefon araması yer alıyor. Banka, metin mesajları, SMS veya e-posta olsun, mesajların benzer görünen diğer kaynaklara bağlantılar içerebileceğini belirtiyor. Resmi ABA Bankası, ancak yanlış yazılmış veya yanlış yazılmış. Bu dolandırıcılar, birinin banka hesabınıza giriş yaptığını size bildirmek için kısa mesaj göndermek gibi basit numaralar kullanabilir. Hesaba tekrar erişim kazanmak için onlara bir şifre vermeniz gerekir.

Unutmayın – bu tür tüm aramalar ve mesajlar sizi aldatmaya çalışıyor! ABA Bank, banka kartı numaranızı, internet bankacılığı şifrenizi ve şifrenizi istemek için size SMS, e-posta veya telefon araması göndermeyecektir. ABA Mobile veya diğer gizli bilgiler. Web sitesindeki bankaya göre.

TECHKHMER, çevrimiçi bankacılık hizmetlerini kullanırken güvende kalmak için ABA Bank’tan aşağıdaki ipuçlarını aktarıyor:

Ancak ABA Bank’tan SMS veya bildirim mesajı yoluyla alınan bir güvenlik kodunu asla kimseye söylemeyin veya vermeyin. Kişi, bir ABA Bank çalışanı olduğunu iddia ediyor.
ABA Bank’a kayıt için gerekli olan hiçbir bilgiyi kimseye ifşa etmeyin veya vermeyin.
ABA Mobile ile bağlantılı olarak kullanılan telefon numarasını herkese açık yapmayın.
ABA Mobil PIN’inizi ve kart kodunuzu düzenli olarak özenle değiştirin.
ABA’nın yalnızca 023 225 333, 098 203 333 ve 098 203 203 telefon numaralarını sizinle iletişim kurmak ve promosyonlar için sizinle iletişim kurmak, Soruları veya soruları yanıtlamak, anketleri yanıtlamak veya yalnızca hesapla ilgili sorunları çözmek için kullandığını lütfen unutmayın!
ABA Bank’a aitmiş gibi görünen şüpheli bir telefon araması veya SMS alırsanız ve ABA Bank’tan olup olmadığından emin değilseniz, lütfen [email protected] adresine e-posta gönderin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *