Milyarder Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın alıyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su dünya milyarderi Elon Musk, sonunda Twitter’ı devraldı. Ve toplam değeri 44 milyar ABD dolarına kadar.
Twitter yönetim kurulu dün (25 Nisan), şirketin Elon Musk’a tek hissesi olan Twitter sosyal ağının tamamını satın almasına izin verdiğini duyurdu. Haftalarca süren tartışmalardan sonra 54,20 dolar ve toplam değeri yaklaşık 44 milyar dolar.

Elon Musk, Twitter’ı özel bir şirket haline getirecek ve artık bir borsası olmayacak. Elon Musk ayrıca Twitter’ın ifade özgürlüğü için daha demokratik bir yer olmasını istiyor. Ayrıca, kullanıcı güvenini artırmak için yeni özellikler oluşturacak ve Twitter’ı açık kaynaklı bir platforma (Açık Kaynak) dönüştürecektir. Ayrıca daha fazla Twitter botunu kaldıracak.

Twitter’ı ifade özgürlüğü alanına dönüştürmekle ilgili olarak, insan hakları savunucuları, bu sosyal ağda nefret söylemi, tiksinti ve ayrımcılığın artabileceğinden endişe duyuyor. Elon Musk’ın özgürce konuşma eğiliminde olduğunu ve Twitter’ın ifade özgürlüğünüzü kısıtlama politikasını eleştirdiğini iddia ediyorlar. Tüketim.

Twitter’ın yaklaşık 400 milyon kullanıcısı ve günlük yaklaşık 200 milyon kullanıcısı var, özellikle Avrupa’daki ünlü politikacılar ve milyarderler ve Çoğu Amerikalı resmi hesapları için Twitter kullanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *